Αθλητικα

Μεγάλη Πρόκριση Στον Ημιτελικό Κυπέλλου ΕΠΣΑ Για Την Ηλιούπολη (ΦΩΤΟ)

Δημοσιεύθηκε στις | Τελευταία Ενημέρωση

Συντάκτης ilioupolinews.gr

Μια σημαντική νίκη -σε όλα τα επίπεδα- πέτυχε η ομάδα της Ηλιούπολης στον χθεσινό προημιτελικό κόντρα στον Φωστήρα Ταύρου, με τους ποδοσφαιριστές να αφιερώνουν τη μεγάλη πρόκριση στον αδικοχαμένο συμπαίκτη τους Αλέξανδρο Λάμπη.

Ο Γ.Σ Ηλιούπολης μπήκε «μουδιασμένος» στο χορτάρι, αφού είχε προηγηθεί ένας φόρος τιμής στη μνήμη του Αλέξανδρου, με τους παίκτες των δύο ομάδων να αφήνουν λουλούδια στο σημείο που άφησε την τελευταία του πνοή και να κρατούν ενός λεπτού σιγή.

Το παιχνίδι, μετά από μια μέτρια εμφάνιση -χωρίς πολλές ευκαιρίες- για τις δύο ομάδες, οδηγήθηκε στην παράταση και τελικά στα πέναλτι, με την Ηλιούπολη ωστόσο να εκφράζει έντονα παράπονα για τη διαιτησία, καθώς ο διαιτητής ακύρωσε γκολ του Τσατσαρή και δεν υπέδειξε ανατροπή του Ζέλο εντός περιοχής. Στα πέναλτι, ήρθε η λύτρωση, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 9-8 και τους παίκτες να πανηγυρίζουν την πρόκριση τους.

IMG 9580 Μεγάλη Πρόκριση Στον Ημιτελικό Κυπέλλου ΕΠΣΑ Για Την Ηλιούπολη (ΦΩΤΟ)
IMG 9856 Μεγάλη Πρόκριση Στον Ημιτελικό Κυπέλλου ΕΠΣΑ Για Την Ηλιούπολη (ΦΩΤΟ)