Μεγάλη Νίκη Με Ολική Ανατροπή Για Την Ηλιούπολη, 3-1 Την ΑΕΚ Β’

Xρυσή αλλαγή ο Τριανταφυλλάκος που σημείωσε 2 γκόλ.

Δημοσιεύθηκε στις | Τελευταία Ενημέρωση

Συντάκτης ilioupolinews.gr

Μια σπουδαία νίκη για τη συνέχεια της πορείας τους στο πρωτάθλημα της Superleague 2 πέτυχαν οι ποδοσφαιριστές της Ηλιούπολης, επικρατώντας με 3-1 επί της ΑΕΚ Β’ στο δημοτικό γήπεδο Ηλιούπολης.

Οι κυανέρυθροι βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 20 μετά από λάθος του Περιστερίδη, ωστόσο το ματς ήρθε στα ίσια γρήγορα, καθώς 2 λεπτά αργότερα ο Laci σημείωσε αυτογκολ. Η Ηλιούπολη άλλαξε πρόσωπο στο 2ο ημίχρονο, με τον Τριανταφυλλάκο να αποδεικνύεται χρυσή αλλαγή για τον Νίκο Παντέλη. Στο 66′ σημείωσε το 2-1 μέσα από την περιοχή, ενώ 4 λεπτά αργότερα σκόραρε εκ νέου με πέναλτι, φτάνοντας τα 8 γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Ηλιούπολη έχει πλέον 23 βαθμούς και βρίσκεται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ την προσεχή Τετάρτη αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Ηρόδοτο.

Ακολουθήστε το Ilioupolinews.gr στο Facebook και στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ηλιούπολη.