Αθλητικα

Ήττα Για Την Ηλιούπολη Από Την «Ελαφρά Ταξιαρχία»

Δημοσιεύθηκε στις | Τελευταία Ενημέρωση

Συντάκτης ilioupolinews.gr

Την ήττα από την ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης με 1-2 γνώρισε η Ηλιούπολη στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Superleague 2.

Oι παίκτες του Νίκου Παντέλη δεν έδειξαν το καλο τους πρόσωπο και βρέθηκαν πίσω στο σκορ μόλις στο 10 λεπτό, οταν ο Σίγνκεβιτς έστειλε την μπάλα ανενόχλητος στην εστία του Περιστερίδη, γράφοντας το 1-0. Η Ηλιούπολη προσπάθησε να αντιδράσει, ωστόσο ο αντίπαλος τερματοφύλακας είπε όχι στο απευθείας φάουλ του Ματσούκα, ενώ στο 43′ ο Χαλίμι βρήκε δίχτυα, με την τη μπάλα να παίρνει μια περίεργή τροχιά μετά από σέντρα που πραγματοποιήσε ο μέσος του Απόλλωνα.

Η Ηλιούπολη κατάφερε να δημιουργήσει μια καλή ευκαρία μόλις στο 71ο λεπτό, όταν ο Ανδρέου σκόραρε με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Δημητριάδη. Από εκείνο το σημείο η Ηλιούπολη πίεσε, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση, με το 1-2 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ακολουθήστε το Ilioupolinews.gr στο Facebook και στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ηλιούπολη.