Facebook Pixel

Επικαιροτητα

Πολύ Σκληρή Για Να Πεθάνει Η Ηλιούπολη, 2-2 Εκτός Έδρας Με Την Παναχαϊκή

O Ηebert ισοφάρισε στο 88′ για την Ηλιούπολη, χαρίζοντας πολύτιμο βαθμό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Δημοσιεύθηκε στις | Τελευταία Ενημέρωση

Συντάκτης ilioupolinews.gr

Ένα πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό κέρδισε η Ηλιούπολη σε ένα δύσκολο παιχνίδι, αφού κράτησε το “Χ” απέναντι στην Παναχαϊκή για την 20η αγωνιστική της Betsson Superleague 2.

Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά ο Μυτίδης στο 23′ μετά από μια ανύποπτη φάση και ένα υποτονικό πρώτο 20 λεπτο, ενώ η απάντηση της Ηλιούπολης υπήρξε άμεση. Στο 25′ ο Frimpong απείλησε με τετ-α-τετ, ενώ το 1-1 σημείωσε στο 29 ο Βασιλείου μετά από σέντρα του Addo. Στο 75 ο Μπουρλάκης έβαλε τους Αχαιούς εκ νέου μπροστά, ωστόσο η Ηλιούπολη δεν είχε πει την τελευταία της λέξη, καθώς στο 2 λεπτά πρν την εκπνοή της κανονικής διάρκειας, ο Hebert σκόραρε, χαρίζοντας τον πολύτιμο εκτός έδρας βαθμό στην ομάδα του.

Για την ιστορία, ο ίδιος παίκτης, στο παιχνίδι του 1ου γύρου, είχε χαρίσει τη νίκη στην ομάδα της Ηλιούπολης απέναντι στην Παναχαϊκή, σκοράροντας το 2ο γκολ στο εντός έδρας 2-1 επί των Πατρινών

Πλέον η Ηλιούπολη βρίσκεται στην 5η θέση του πρωταθλήματος, έχοντας 30 βαθμούς.

(Φωτογραφία αρχείου – ΠΑΕ Ηλιούπολη/INTIME)

Ακολουθήστε το Ilioupolinews.gr στο Facebook και στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ηλιούπολη.