Αθλητικα

Επιβλητική Νίκη Για Την Ηλιούπολη, 4-0 Τον Χαραυγιακό

Δημοσιεύθηκε στις | Τελευταία Ενημέρωση

Συντάκτης ilioupolinews.gr

Μεγάλη νίκη επί του Χαραυγιακού πέτυχε η Ηλιούπολη, επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-0 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Χαντέ απέδειξαν την κλάση τους στο γήπεδο, παίζοντας θεαματικό ποδόσφαιρο και αποδίδοντας σε υψηλή απόδοση καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Το σκορ άνοιξε ο Ντινιωτάκης στο 41′, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο «Ήλιος» μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με τον Κράσι να εκμεταλλεύεται το λάθος του Βακερλή σημειώνοντας το 2-0 μέσα από τη μικρή περιοχή. Το 3-0 για την Ηλιούπολη πέτυχε ο Λάμπη με εντυπωσιακό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ενώ το τελικό 4-0 σημείωσε ο Γεμιστός με όμορφο πλασέ.

Το σκορ θα είχε λάβει μεγαλύτερες διαστάσεις, καθώς η Ηλιούπολη είχε σωρεία ευκαιριών ωστόσο ο Βακερλής αποσόβησε τους κινδύνους.

Ακολουθήστε το Ilioupolinews.gr στο Facebook και στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ηλιούπολη.