Αθλητικα

Άνετο Τρίποντο Για Την Ηλιούπολη Με «Εκτελεστή» Τον Μιχάλη Μπαστακό

Δημοσιεύθηκε στις | Τελευταία Ενημέρωση

Συντάκτης ilioupolinews.gr

Άλλους τρεις πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος της Superleague 2 πήρε η Ηλιούπολη, επικρατώντας με 3-1 επί του ΠΑΟ Ρουφ.

Το παιχνίδι ενώ ξεκίνησε υποτονικά, απέκτησε ομορφιά από το 20 λεπτό, όταν η Ηλιούπολη άρχισε να πιέζει ψηλά και να δημιουργεί ευκαιρίες. Στο 21 ο Μπαστακός ανατράπηκε εντός περιοχής και σκόραρε το 4ο γκολ του με την Ηλιούπολη, αφιερώνοντας το στον εκλιπόντα πατέρα του που έφυγε πριν λίγες ημέρες από τη ζωή. Το 2-0 σημείωσε 8 λεπτά αργότερα ο Βασίλης Τριανταφυλλάκος με όμορφο σουτ μέσα από την περιοχή, ενώ το 3-0 έγραψε και πάλι ο Μπαστακός στο 34′.

Το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟ Ρουφ ήταν να μειώσει στο 78′ με τον Καλλέργη, με το 3-1 να είναι το τελικό σκορ του αγώνα. Πλέον η Ηλιούπολη βρίσκεται στη 6η θέση της βαθμολογίας με 18 βαθμούς σε 11 αγώνες, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Athens Kallithea.

Ακολουθήστε το Ilioupolinews.gr στο Facebook και στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ηλιούπολη.