Αθλητικα

Κύπελλο ΕΠΣΑ – Επιβλητική Πρόκριση Με 4άρα Για Τη Διάνα

Δημοσιεύθηκε στις | Τελευταία Ενημέρωση

Συντάκτης ilioupolinews.gr

Mε το επιβλητικό 0-4 επικράτησε η Διάνα Ηλιούπολης της ομάδας του Ιάσονα, κερδίζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Η Διάνα κυριάρχησε στο γήπεδο από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, σημειώνοντας το 0-1 με τον Φάρο στο 9′ και τον Χάλο να σημειώνει το 0-2 λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου. Στο 53′ ενώ 2 λεπτά αργότερα σημείωσε το 0-3, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα. Το τελικό 0-4 ήρθε από τον Πανίδη στο 76´ με σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν ως εξής:

ΙΑΣΟΝΑΣ: Παυλάτος, Μπράβος, Ζουμής, Κουρεμάδας, Κατραμάδος (46′ Γέρος), Τραγανός, Αποστολόπουλος (65′ Μπαϊρακτάρης), Μουλάι (59′ Λούπος), Σταθόπουλος (59′ Κερασιώτης), Μπιλικαΐδης (75′ Κεφαλάς), Γλέζος.

ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Τζίνας, Δάρρας, Μπακογιάννης (58′ Πανίδης), Νίκολι, Χάλο (65′ Ασωνίτης), Μπαρδάκης, Καζάκος (65′ Ευθυμίου), Κατσιάνης, Ζώης (58′ Παπαντζίμας), Φάρος, Ποντικάκος (79′ Ζευγίτης).

Ακολουθήστε το Ilioupolinews.gr στο Facebook και στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ηλιούπολη.