Εκτός Έδρας Νίκη Για Την Ηλιούπολη, 0-2 Τον Άγιο Ιερόθεο

Οι κυανέρυθροι διατήρησαν την πρώτη θέση της βαθμολογίας στον 5ο όμιλο.

Δημοσιεύθηκε στις | Τελευταία Ενημέρωση

Συντάκτης ilioupolinews.gr

Μια ακόμα σημαντική νίκη πέτυχε ο Γ.Σ Ηλιούπολης στη Γ’ Εθνική κατηγορία, επικρατώντας με 0-2 εκτός έδρας του Άγιου Ιερόθεου στο Περιστέρι.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Χαντέ μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες στο πρώτο 15λεπτο του παιχνιδιού, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να βρουν δίχτυα. Το 0-1 ήρθε από τον Ντινιωτάκη στο 44′ ενώ το τελικό 0-2 σημείωσε στην εκπνοή του μάτς ο Κράσι, έπειτα από ασίστ του Λάμπη.

Mε αυτή τη νίκη, η Ηλιούπολη διατηρεί την πρώτη θέση στον βαθμολογικό πίνακα του 5ου ομίλου.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων ήταν οι εξής:

Άγιος Ιερόθεος: Σφύρλας, Καψής,Ντόκο (Ζαρκιάς 86′), Καρδάμης, Αποστολόπουλος (Καράι 86′), Μενάι, Μπαλωμένος, Σουλουβασίλης, Τσιμπόκας, Γκολφινόπουλος (Καφτηράνης 80′), Χολέβας.

Ηλιούπολη: Τσάκαλος, Μπουσάι, Κρητικός, Τσατσαρής, Κωστόπουλος (Πολίτης 70′), Μαλάϊ, Ταβάρες (Λάμπη 82′), Σάμιος (Γάγγος 70′), Γεμιστός (Κράσι 82′), Ζέλο, Ντινιωτάκης.

Ακολουθήστε το Ilioupolinews.gr στο Facebook και στο Google News για να μαθαίνετε πρώτοι τα τελευταία νέα από την Ηλιούπολη.